Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

„Nie ma dzieci, są ludzie”. Socjalizacja dziecka w kontekście jego praw, edukacji włączającej i idei wolontariatu

„Nie ma dzieci, są ludzie”.

Socjalizacja dziecka w kontekście jego praw,
edukacji włączającej i idei wolontariatu

odbędzie się 12 marca 2018 r., godz. 11:00 - 13:15 w Orlen Arenie w Płocku,
ul. Plac Celebry Papieskiej 1.

Konferencja organizowana wspólnie przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku ma na celu poszerzenie wiedzy osób związanych z oświatą na temat organizacji wolontariatu, wdrażania założeń edukacji włączającej w świetle praw dziecka oraz prawa oświatowego i działań praktycznych. Konferencja skierowana jest przede wszystkim do nauczycieli, dyrektorów szkół i placówek oświatowych, a także pedagogów, psychologów. Gościem honorowym będzie Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. Wciąż aktualne hasło Janusza Korczaka „Nie ma dzieci, są ludzie.” jest myślą przewodnią tego spotkania. Szczególnym miejscem pozwalającym jak najpełniej przygotować młodych ludzi do aktywnego życia w społeczeństwie jest szkoła. To tu kształtują się postawy, społeczna wrażliwość. Świetnym pomysłem na realizację tych celów jest włączanie uczniów w działania wolontariatu. Podczas konferencji nie zabraknie przykładów dobrych praktyk, jak i wsparcia organizacyjnego dla osób chcących podjąć się takich zadań. Ciekawym aspektem konferencji będzie wskazanie na rolę edukacji włączającej w kontekście praw dziecka, jak i idei wolontariatu. Wykład na ten temat wygłosi dr Ewa Bartuś. Całość konferencji zamknie dyskusja z udziałem prelegentów i nauczycieli.

Konferencja objęta została honorowym patronatem przez Rzecznika Praw Dziecka oraz przez Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza dyrektorów szkół i placówek, wychowawców, pedagogów.

Zgłoszenia elektroniczne dostępne poniżej lub na plakacie (program konferencji)

ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA

PROGRAM KONFERENCJI - PLAKAT

Szczegółowe informacje:

Anna Krusiewicz
nauczyciel konsultant ds. języka polskiego, historii i WOS
Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Płocku